Geleneksel Ankara Ezgileri Albüm Tanıtım Konseri

Ana Sayfa / Etkinlikler / Geleneksel Ankara Ezgileri Albüm Tanıtım Konseri
Geleneksel Ankara Ezgileri Albüm Tanıtım Konseri
2023-09-16
 • 19:00
 • Geleneksel Ankara Ezgileri Albüm Tanıtım Konseri

  Sevgili Dostlar, Değerli Ankaralılar, Kültür Müzik ve Sanat Dostları;
  Son dönemlerde Başkent Ankaramızın geleneksel müzik ve halk oyunları külliyatı açısından en önemli projelerinden birini gerçekleştirmenin gururunu taşıyor, mutluluğunu yaşıyoruz.
  Zira, Ankaramızın ve Orta Anadolumuzun en kıymetli saz ve ses sanatçılarının katkı ve katılımlarıyla Ankara Seymen ve Bacıeren Oyunlarını dört CD'den oluşan "Geleneksel Ankara Ezgileri" Albümünde biraraya getirdik.
  Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da desteklediği Albüm Projemizin Tanıtım Konserinin lansmanı’nı ise projemizde görev alan tüm Sanatçılarımızın, Seymenlerimizin ve Bacıerenlerimizin canlı icralarıyla İsmail Işık Ağabeyimizin müzik Yönetmenliği, Mehmet Üçer Hocamızın Şefliğinde GAMDER Halk Müziği Korolarının eşliğinde 16 Eylül Cumartesi akşamı 19.30'da Yenimahalle'de Nazım Hikmet Kültür Merkezinde gerçekleştireceğiz. 
  Başkent Ankaramızın geleneksel müzik ve halk oyunları mirası açısından büyük önem taşıyan Projemize destek veren tüm kurum, kuruluş ve kişilere yürekten teşekkür ediyor; Başkent Ankara, Kültür, Müzik ve Sanat Dostlarını konserimize davet ediyorum. Katılımlarınızla onur verirsiniz...
   
  En içten selam ve saygılarımla.
   
  Dr. Metin Özaslan
  Ankara Kulübü Derneği 
  Genel Başkanı

   

  Ankara Kulübü Derneği tarafından hazırlanan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğünce desteklenen Seymen Tezenelerinden Bacıeren Oyunlarına “Geleneksel Ankara Ezgileri” Albüm Tanıtım Projemizin, Yenimahalle Belediyesi ev sahipliğinde düzenlediğimiz Gala Gecesi Gösterisine katılımlarınızdan büyük mutluluk ve onur duyarız.
   
  16 Eylül 2023, 19:00 - Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi (Genco Erkal Salonu)
   
  Dr. Metin Özaslan
  Ankara Kulübü Derneği
  Genel Başkanı

  AYRINTI

  Başlangıç

  2023-09-16

  Bitiş

  2023-09-16

  Saat

  19:00

  Yer

  Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi (Genco Erkal Salonu)